Wpisy użytkownika Pusty Portfel z dnia 28 września 2016

Liczba wpisów: 1

pustyportfel
 
Pośrednik na rynku kredytowym to niezwykle ciekawy zawodów. Pośrednik zazwyczaj współpracuje z wieloma instytucjami finansowymi. W jaki sposób jednak podchodzić do współpracy z pośrednikiem kredytowym, aby nie narazić się na zbyt duże koszty pozyskiwania zobowiązania? W artykule poznasz temat także pod względem prawnym.

Korzyści wynikające ze współpracy z pośrednikiem rynku kredytowego

Zwykłemu kredytobiorcy bardzo ciężko przeanalizować wszystkie oferty występujące na rynku kredytowym. Możesz oczywiście skorzystać z bezpłatnych porównywarek pożyczek krótkoterminowych, ale niestety w wielu narzędziach podobnego typu nie występują dokładne informacje o zobowiązaniu. Z tego powodu znacznie lepiej nawiązać współpracę z doświadczonym i koniecznie niezależnym pośrednikiem rynku kredytowego. Pośrednik jest zobowiązany do podawania wszystkich danych dotyczących podpisania umowy. Pośredników rynku kredytowego obowiązuje standardowo ustawa o kredycie konsumenckim, a zatem klient pod względem formalnym praktycznie niczym nie ryzykuje. Poza tym pośrednicy posiadają często dostęp do preferencyjnych warunków udzielania pożyczek krótkoterminowych, negocjują w imieniu klienta, szybciej przeprowadzają analizę zdolności kredytowej, mają kontakty nie tylko w bankach detalicznych, ale również w profesjonalnych parabankach.

Odpowiedzialność pożyczkodawcy warto poznać przed podpisaniem umowy

Pośrednik na życzenie klienta przedstawia instytucje, z którymi współpracuje. Warto dopytać o podobne sprawy, ponieważ nie narazisz się wtedy na promowanie konkretnej oferty w zamian za wyższą prowizję. Pośrednik otrzymuje prowizję od instytucji finansowej, nie bezpośrednio od klienta, co pozwala na optymalizację pozyskania zobowiązania. Poza tym wstępna współpraca z pośrednikiem kredytowym absolutnie do niczego cię nie zobowiązuje. Umowę możesz podpisać lub nie. Wszystko zależy od ciebie. Przed podpisaniem umowy poznaj dokładnie ustawę o kredycie konsumenckim i prawo bankowe. Zrozumiesz własne prawa i odpowiedzialność pożyczkodawcy wobec ciebie.

Pośrednik na rynku kredytowym ma wiele zobowiązań wobec klienta

Pośrednik rynku kredytowego musi spełniać warunki ustawy o kredycie konsumenckim, a także informować klientów właściwie o wszystkim, czego dotyczy podpisanie ewentualnej umowy. Czasami lepiej skorzystać z pośrednika przy monitorowaniu rynku kredytów gotówkowych, bo możesz trafić na nietypowe promocje lub na produkt idealnie dopasowany do twojej zdolności kredytowej, co pozwoli na bezpieczną spłatę zobowiązania.