Wpisy użytkownika Pusty Portfel z dnia 22 maja 2020

Liczba wpisów: 1

pustyportfel
 
Osoby, które mają pierwszy raz styczność z kredytami zastanawiają się co to jest tak naprawdę to RRSO. Powyższy wskaźnik określa oprocentowanie kredytu w ciągu roku, zobacz ranking wg RRSO na www.niskarata.org Oprocentowanie z kolei, jest to koszt kredytu dla klienta, a dla banku jest to zysk. RRSO to skrót od Realnej Rocznej Stopy Oprocentowania. W momencie kiedy pożyczamy na przykład 20 000 zł to rata będzie wynosić około 350 zł a odsetki miesięczne to około 120 zł (jest to kwota oprocentowania – zysk banku). Dlatego warto wybierać kredyty, które maja niższe RRSO. Jest to mniej obciążając dla naszego portfela, ponieważ w takim przypadku rata jest automatycznie niższa. Do tego należy jeszcze sprawdzić jak wysoka jest prowizja, za przyznanie nam kredytu (jest to inaczej opłata wstępna). W internecie istnieją specjalne strony internetowe z porównywarkami kredytów gotówkowych, dzięki czemu widzimy całkowite koszty kredytu. Są one podane pod ofertami poszczególnych banków.

Warto pamiętać o tym, żeby nie wybierać banków mało znanych, o niskim kapitale i liczbie klientów. Może być to niebezpieczne. Można wybrać kredyt we własnym banku. Dzięki temu raty będą spłacane automatycznie z naszego konta – nie potrzeba pamiętać o żadnych przelewach. Jeden problem z głowy mniej. Warto przed zaciągnięciem kredytu gotówkowego zaznajomić się z pełną ofertą dostępną na polskim rynku. Posiadając pełną wiedzę, łatwiej jest nam podjąć odpowiednią decyzję. Swoją wiedzę można poszerzyć o opinie znajomych i rodziny. Dodatkowo istnieją fora internetowe, gdzie ludzie dzielą się własnymi przeżyciami, dotyczącymi kredytów.

Czy w ogóle warto brać kredyt ? Jeżeli jest nam niepotrzebny, powinniśmy poczekać raczej do czasu, aż naprawdę będziemy go potrzebować (na przykład na zakup samochodu lub mieszkania). Jednak wiele osób chce już teraz, w młodym wieku, pozwiedzać świat, póki jest w nich pełnia siły i chęć doświadczeń. Często młodzi ludzie nie chcą czekać do wieku czterdziestu lat, na nowe mieszkanie, remont łazienki i kuchni albo sportowy samochód. Dlatego kredyty gotówkowe i innych rodzajów, są w Polsce i na całym świecie bardzo popularne.

Podsumowując, warto czasem wziąć kredyt gotówkowy, jeżeli jest nam potrzebny samochód do pracy, nowe ubrania, jednomiesięczne wakacje albo remont mieszkania. Oprocentowanie jest obecnie we wszystkich bankach bardzo niskie. Dlatego opłaca się wziąć kredyt teraz, póki jest tani. Pieniądze można na przykład zainwestować w małą działkę nad morzem, na Mazurach lub w górach. Dzięki temu mamy majątek, którego cena będzie rosła i jednocześnie miejsce, gdzie możemy wyjechać w celach odpoczynku. To tylko jeden pomysł na wykorzystanie ekstra pieniędzy, dostępnych z kredytu gotówkowego. Decyzja zależy od naszych potrzeb oraz możliwości finansowych. Za pieniądze z kredytu gotówkowego można kupić wszystko i będzie to tylko nasza decyzja. I jest to jedna z najlepszych rzeczy w pożyczce na dowolny cel z banku.