• Wpisów: 33
  • Średnio co: 77 dni
  • Ostatni wpis: 304 dni temu, 12:12
  • Licznik odwiedzin: 8 681 / 2642 dni
 
pustyportfel
 
Pośrednik na rynku kredytowym to niezwykle ciekawy zawodów. Pośrednik zazwyczaj współpracuje z wieloma instytucjami finansowymi. W jaki sposób jednak podchodzić do współpracy z pośrednikiem kredytowym, aby nie narazić się na zbyt duże koszty pozyskiwania zobowiązania? W artykule poznasz temat także pod względem prawnym.

Korzyści wynikające ze współpracy z pośrednikiem rynku kredytowego

Zwykłemu kredytobiorcy bardzo ciężko przeanalizować wszystkie oferty występujące na rynku kredytowym. Możesz oczywiście skorzystać z bezpłatnych porównywarek pożyczek krótkoterminowych, ale niestety w wielu narzędziach podobnego typu nie występują dokładne informacje o zobowiązaniu. Z tego powodu znacznie lepiej nawiązać współpracę z doświadczonym i koniecznie niezależnym pośrednikiem rynku kredytowego. Pośrednik jest zobowiązany do podawania wszystkich danych dotyczących podpisania umowy. Pośredników rynku kredytowego obowiązuje standardowo ustawa o kredycie konsumenckim, a zatem klient pod względem formalnym praktycznie niczym nie ryzykuje. Poza tym pośrednicy posiadają często dostęp do preferencyjnych warunków udzielania pożyczek krótkoterminowych, negocjują w imieniu klienta, szybciej przeprowadzają analizę zdolności kredytowej, mają kontakty nie tylko w bankach detalicznych, ale również w profesjonalnych parabankach.

Odpowiedzialność pożyczkodawcy warto poznać przed podpisaniem umowy

Pośrednik na życzenie klienta przedstawia instytucje, z którymi współpracuje. Warto dopytać o podobne sprawy, ponieważ nie narazisz się wtedy na promowanie konkretnej oferty w zamian za wyższą prowizję. Pośrednik otrzymuje prowizję od instytucji finansowej, nie bezpośrednio od klienta, co pozwala na optymalizację pozyskania zobowiązania. Poza tym wstępna współpraca z pośrednikiem kredytowym absolutnie do niczego cię nie zobowiązuje. Umowę możesz podpisać lub nie. Wszystko zależy od ciebie. Przed podpisaniem umowy poznaj dokładnie ustawę o kredycie konsumenckim i prawo bankowe. Zrozumiesz własne prawa i odpowiedzialność pożyczkodawcy wobec ciebie.

Pośrednik na rynku kredytowym ma wiele zobowiązań wobec klienta

Pośrednik rynku kredytowego musi spełniać warunki ustawy o kredycie konsumenckim, a także informować klientów właściwie o wszystkim, czego dotyczy podpisanie ewentualnej umowy. Czasami lepiej skorzystać z pośrednika przy monitorowaniu rynku kredytów gotówkowych, bo możesz trafić na nietypowe promocje lub na produkt idealnie dopasowany do twojej zdolności kredytowej, co pozwoli na bezpieczną spłatę zobowiązania.

Nie możesz dodać komentarza.