• Wpisów: 33
  • Średnio co: 77 dni
  • Ostatni wpis: 304 dni temu, 12:12
  • Licznik odwiedzin: 8 681 / 2642 dni
 
pustyportfel
 
Kredytobiorcy w Polsce mają najczęściej spore problemy z regulowaniem rat w terminie, szczególnie przy zaciąganiu kredytów długoterminowych. Co zatem robić, jeżeli dostrzegasz w budżecie domowym problematyczne momenty? Musisz skorzystać obowiązkowo ze sprawdzonych technik restrukturyzacji zadłużenia. Jakie techniki restrukturyzacji masz do dyspozycji i jak z nich korzystać, aby nie narazić się na dodatkowe problemy ekonomiczne w przyszłości? Na wskazane problemy znajdziesz odpowiedź w poniższym artykule. To poradnik o restrukturyzacji zadłużenia.

Najważniejsze narzędzia niezbędne do przeprowadzenia prawidłowej restrukturyzacji długu

Przede wszystkim warto wspomnieć, że nie musisz prowadzić restrukturyzacji zadłużenia gospodarstwa domowego samodzielnie. Wykorzystaj w tym celu wyspecjalizowanych agentów finansowych, najlepiej niezależnych doradców kredytowych. W ten sposób otrzymasz pełną informację o możliwościach związanych konkretnie z twoją sytuacją ekonomiczną. Od czego zależy powodzenie restrukturyzacji? Od szybkości zgłoszenia takiej potrzeby, od zdolności kredytowej, od posiadanych zabezpieczeń majątkowych, od dotychczasowej historii spłaty zobowiązań, od wysokości stóp procentowych. Restrukturyzacja zadłużenia bardzo dobrze wypada w okresie niskich stóp procentowych. W 2018 roku prawdopodobnie niskie stopy procentowe zostaną, chociaż wypada stale monitorować inflację i resztę kluczowych wskaźników makroekonomicznych. Pierwsze narzędzie restrukturyzacji to podpisanie aneksu do umowy kredytowej. We wskazanym aneksie prosisz o przedłużenie okresu spłaty kredytu gotówkowego w zamian za obniżenie rat w cyklach miesięcznych. Aneks do umowy zatem powoduje wzrost kosztów obsługi zobowiązania, ale jednocześnie poprawia płynność krótkoterminową. Każde narzędzie restrukturyzacji charakteryzuje się podobnym bilansem zalet i wad, dlatego rozpatrujesz restrukturyzację indywidualnie do sytuacji ekonomicznej gospodarstwa domowego. Kolejne bardzo popularne narzędzie do konsolidacja kredytów gotówkowych, a także innych rodzajów zobowiązań (karty kredytowe, kredyty samochodowe, ratalne w sklepach, specjalistyczne). W bardziej ambitnych restrukturyzacjach kredyty w złotówkach spłaca się kredytami w walutach obcych, a przy dobrym wytypowaniu skali wzrostu/spadku danej waluty obcej jesteś w stanie mocno zoptymalizować budżet domowy. Taka restrukturyzacja wymaga jednak sporej zdolności kredytowej, co nie jest możliwe w każdym przypadku.

A co z upadłością konsumencką?
Akurat upadłość konsumencka to faktycznie narzędzie restrukturyzacji zadłużenia, ale niestety dostępne tylko w niektórych przypadkach. W upadłości konsumenckiej chodzi przede wszystkim o losowość. Jeżeli kredytobiorca nie może spłacać zadłużenia przez czynniki losowe, np. nagłe bankructwo dużego pracodawcy regionalnego, katastrofę naturalną, wtedy sąd przyjmuje taki wniosek bez zarzutów. W innych przypadkach pozostają ci samodzielne negocjacje z wierzycielami, wyprzedaż majątku trwałego, podjęcie dodatkowego zatrudnienia, aby zadowolić wierzycieli.

Konieczność restrukturyzacji zadłużenia nie taka straszna
Metody restrukturyzacji zadłużenia dostępne właściwie od ręki to konsolidacja kredytów gotówkowych, refinansowanie przy niskich stopach procentowych, wakacje kredytowe standardowe praktycznie w każdym większym banku detalicznym. Te bardziej zaawansowane metody restrukturyzacji to upadłość konsumencka, wymagająca już formalnego przygotowania i spełnienia określonych wymagań. Z jakich metod restrukturyzacji zadłużenia zdarzyło ci się korzystać? Jeżeli zainteresował Cię ten temat to po więcej wejdź na www.specjalnykredyt.pl/.

Nie możesz dodać komentarza.