• Wpisów: 33
  • Średnio co: 77 dni
  • Ostatni wpis: 304 dni temu, 12:12
  • Licznik odwiedzin: 8 681 / 2642 dni
 
pustyportfel
 
Kredyt samochodowy cieszy się coraz większą popularnością i korzysta z niego coraz więcej osób. Głównie ze względu na to że nie wszystkich nas stać na kupno nowego auta za gotówkę, a każdy z nas marzy o nowym pojeździe. Zanim jednak ostatecznie zdecydujemy sie na kredyt zapoznajmy się dokładnie z ofertami jakie przygotowały dl nas różne banki, gdyż jak wiemy bank bankowi nie równy. Pamiętajmy też o tym aby zwrócić uwagę na różne elementy kredytu samochodowego, a w szczególności na:

-oprocentowanie – informacje na temat oprocentowania możemy znaleźć w wielu rankingach, jednak ich rozbieżność jest naprawdę spora. Ta kwestia jest dla nas bardzo interesująca i bardzo ważna i dzięki niej możemy dowiedzieć się ile dzięki nam zarobi bank. Jednak nie sugerujmy się tym ponieważ wtedy nigdy nie spełnimy swojego marzenia.

- suma i okres kredytowania – ta kwestia jest bardzo ważna, koniecznie powinniśmy sprawdzić ile maksymalnie będziemy mogli pożyczyć od banku oraz jaki będzie maksymalny okres kredytowania.

- ubezpieczenie – bardzo ciężko będzie nam znaleźć bank który nie będzie wymagał od nas dodatkowego ubezpieczenia naszego pojazdu. Takie zabezpieczenie ma na celu zabezpieczenie pożyczonych pieniędzy. Powinniśmy jednak wcześniej dowiedzieć się z jaka sumą mamy do czynienia, a także to co otrzymujemy zamian.

- prowizja – prowizja to nic innego jak kolejna opłata z którą przyjdzie nam się zmierzyć, dlatego wcześniej musimy dokładne dowiedzieć się jaki procent prowizji zażyczy sobie bank bądź też instytucja finansowa z której będziemy korzystać i która pożyczy nam pieniądze na samochód.

- wcześniejsza spłata – powinniśmy sprawdzić czy bank który wybraliśmy i w którym chcemy ubiegać się o kredyt na samochód, pozwoli nam na spłatę kredytu wcześniej oraz jaka procedura będzie z tym związana.

- odsetki karne – z pewnością każdy z nas zdarzyło się zapłacenie raty w nieco późniejszym terminie niż wskazywał na t harmonogram. Zazwyczaj są z tym związane różnego rodzaju przypadki losowe jakie chodzą po ludziach, a często najzwyczajniej w świecie zapominamy o tym. Do spłaty zobowiązań powinniśmy odejść z należytą perfekcją, jednak mimo to warto będzie zorientować się z jakimi konsekwencjami będziemy musieli się zmierzyć w przypadku kiedy przyjdzie nam spóźnić się ze spłata rat, musimy również dowiedzieć się jakie będą odsetki karne.

- wakacje kredytowe – Wiele banków proponuje na dziś tak zwane wakacje kredytowe . Ta opcja może się okazać bardzo dogodna i pozwoli nam na ominięcie jednej raty w ciągu roku. Dzięki temu będziemy mogli rozłożyć swoje finanse równomiernie i z pewnością pomoże nam to bardzo w chwili większego natężenia naszych wydatków.

- parametry samochodu – jeżeli jesteśmy zainteresowani zakupem tylko konkretnego modelu, musimy upewnić się czy nasze wymarzone auto mieści się w parametrach udawanych przez wybrany przez nas bank. Może się okazać że dla niektórych banków auto to będzie za stare bądź też będzie miało za duży przebieg.

Nie możesz dodać komentarza.