• Wpisów: 33
  • Średnio co: 77 dni
  • Ostatni wpis: 304 dni temu, 12:12
  • Licznik odwiedzin: 8 681 / 2642 dni
 
pustyportfel
 
Każdy kto decyduje się na zaciągnięcie kredytu gotówkowego i podpisuje umowę kredytową musi liczyć się z tym, że będzie posiadał zobowiązanie względem swojego kredytodawcy przez cały okres trwania tej umowy. A zatem powinniśmy dokładnie zadbać o to aby wybrana przez nas oferta była dobrze dobraną usługą. Aby tak było powinniśmy odpowiednio wcześniej określić swoje potrzeby oraz możliwości kredytowe gdyż wówczas dużo łatwiej będzie nam zabezpieczyć się przed sytuacją w której okaże się że spłata zaciągniętego zadłużenia jest dla nas zdecydowanie za dużym obciążeniem finansowym i negatywnie wpływa również na nasz domowy budżet. A zatem mimo obliczenia przez bank naszej zdolności finansowej powinniśmy również samodzielnie zastanowić się nad swoimi możliwościami a przy tym również dokładnie przeanalizować miesięczne wydatki abyśmy mogli określić jaką kwotę miesięcznie będziemy w stanie przeznaczyć na spłatę zaciągniętego zadłużenia. Z pewnością żaden bank nie zrobi tego lepiej niż my sami. Tylko my tak naprawdę znamy swój miesięczny budżet i możemy określić również wysokość wydatków jaki ponosimy każdego miesiąca.

Unikaj oferty z wysokim całkowitym kosztem spłaty
Koszt kredytu gotówkowego zależy od kilku czynników które musimy mieć zawsze na uwadze i z których powinniśmy zdawać sobie sprawę jeszcze przed podpisaniem ostatecznej decyzji kredytowej. Zdecydowanie większość usługobiorców skupia się tylko i wyłącznie na oprocentowaniu nominalnym, co ostatecznie może być bardzo niekorzystne, głównie ze względu na ilość dodatkowych opłat które okażą się znacznie wyższe niż u konkurencyjnych instytucji. W związku z tym w momencie kiedy będziemy porównywać ze sobą dostępne na polskim rynku oferty, w pierwszej kolejności sprawdźmy RRSO kredytu. Musimy pamiętać o tym, że najniższe oprocentowanie zadłużenia nie zapewni nam najniższych rat. Z tego też powodu niezastąpionym rozwiązaniem z którego warto skorzystać będzie skorzystanie z rankingu kredytów gotówkowych. Takie rankingi z pewnością ułatwią nam podjęcie ostatecznej decyzji przy wyborze kredytu na dowolny cel.

Warto również zwrócić uwagę na dodatkowe opłaty związane z kredytem gotówkowym. Do takich opłat najczęściej należy prowizja pobierana przez bank a także a także opłata przygotowawcza. Jednak wciąż wiele usług związanych jest również z koniecznością założenia rachunku bankowego z opłata za jego prowadzenie lub też ubezpieczeniem zaciągniętej pożyczki.

Nie trać czasu na wizyty w bankach
Na stronach internetowych banku nie znajdziemy wszystkich potrzebnych nam informacji na temat kredytu gotówkowego, jednak nie oznacza to, że swój wolny czas musimy poświęcić na wielogodzinne rozmowy z konsultantami w placówkach danej instytucji. Bardzo dużym ułatwieniem dla nas jest również możliwość wysłania wniosku kredytowego online. Nie tracimy przy tym czasu formularz wypełniamy w wolnej chwili i wysyłamy go do banku. Następnie otrzymujemy informacje zwrotną dotyczącą szczegółów oferty. Informacja ta nie zobowiązuje nas do zawarcia umowy, wnioski znajdziesz miedzy innymi na portalu www.17bankow.com/chwilowki.

Nie możesz dodać komentarza.