• Wpisów: 33
  • Średnio co: 77 dni
  • Ostatni wpis: 304 dni temu, 12:12
  • Licznik odwiedzin: 8 681 / 2642 dni
 
pustyportfel
 
Pozytywna zdolność kredytowa jest wyznacznikiem jakościowej współpracy z dowolnym parabankiem, a także bankiem detalicznym. W aktualnym standardzie prawnym każdy kredytodawca analizuje wiarygodność ekonomiczną, możliwość spłaty zobowiązania przez klienta. Optymalizacja zdolności kredytowej to z reguły długoterminowy proces i wymaga zadbania o kilka szczegółów, chociażby związanych z zatrudnieniem. Jak zatem dbać o zdolność kredytową, aby zyskać znacznie większe możliwości w sektorze pożyczek krótko, czy długoterminowych? Wejdź na www.kredytowepromocje.pl, gdzie przeczytasz więcej na temat kredytów i innych finansów.

Forma zatrudnienia oraz stabilność dochodu w budżecie gospodarstwa domowego
Kredytobiorca, niezależnie od doświadczenia powinien skupić się na optymalizacji zdolności kredytowej, ponieważ to wyznacznik udanej współpracy właściwie z dowolną instytucją finansową. Zdolność kredytowa wskazuje na wiarygodność klienta składającego wniosek kredytowy. Podstawa to oczywiście możliwie najwyższy dochód, ale koniecznie stabilny, najlepiej potwierdzony umową o pracę na czas nieokreślony. Na rynku kredytowym pojawia się właśnie problem dostępności zobowiązania przy innych formach zatrudnienia. Umowa zlecenie, czy umowa o dzieło to opcje akceptowane przez banki detaliczne, ale raczej przy krótkoterminowych pożyczkach gotówkowych. Gorzej sytuacja przedstawia się w zakresie długoterminowego kredytowania. Wtedy umowa o pracę na czas nieokreślony jest po prostu obowiązkowa, jeżeli liczysz na normalną współpracę. Pozytywna zdolność kredytowa to jeszcze nie wszystko, ponieważ kredytobiorca powinien przeliczać realny stosunek raty miesięcznej do obciążenia budżetu gospodarstwa domowego. Co to oznacza w praktyce?

Kredyt gotówkowy, czy długoterminowy wspólnie z członkiem rodziny
Można powiedzieć, że rata racie nierówna. Wysoka rata, nawet przy pozytywnej zdolności kredytowej wymaganej przez bank detaliczny może wpływać negatywnie na samopoczucie, motywację dłużnika, a w dłuższym czasie ograniczać normalne wydatki dla domowników. Testowanie wysokości raty przed podjęciem krótko, czy długoterminowego zobowiązania jest bardzo ważną zasadą, niestety często pomijaną przez kredytobiorców. Zdolność kredytowa kształtuje się inaczej przy prowadzeniu gospodarstwa domowego samodzielnie, a inaczej z partnerem (potwierdzonym formalnie). Przy kredytach zaciąganych wspólnie z członkiem rodziny uzyskujesz lepsze warunki, np. oprocentowania, ponieważ bank detaliczny (ogólnie kredytodawca), aż tak bardzo nie ryzykuje. Niepewność rozkłada się w takim układzie na dwie strony. Zdolność kredytowa koreluje naturalnie z historią spłaty dotychczasowych zobowiązań. Jeżeli posiadasz zaległości w BIK, czy BIG, wtedy masz niewielkie szanse na pozytywną akceptację wniosku kredytowego.

Oszczędzanie, a kredytowanie potrzeb konsumpcyjnych i nie tylko
Optymalizacja historii i zdolności kredytowej jest ważnym czynnikiem, ponieważ coraz więcej gospodarstw domowych przechodzi z kredytów krótkoterminowych (gotówkowych) na poważniejsze formy zobowiązań finansowych wobec banków detalicznych. A do długoterminowego zadłużenia potrzeba czystej zdolności kredytowej i niezalegania w bazach Biura Informacji Kredytowej i Gospodarczej. W dużym stopniu pozytywna zdolność kredytowa to inwestycja. Dzięki pozytywnej zdolności kredytowej nie musisz, aż tak bardzo skupiać się na budowaniu oszczędności w gospodarstwie domowym. Uzyskujesz bowiem świadomość szybkiego dostępu do dodatkowych pieniędzy z instytucji finansowych. Czy po lekturze artykułu zastanowisz się nad optymalizacją zdolności kredytowej?

Nie możesz dodać komentarza.