• Wpisów: 33
  • Średnio co: 77 dni
  • Ostatni wpis: 304 dni temu, 12:12
  • Licznik odwiedzin: 8 681 / 2642 dni
 
pustyportfel
 
Po kredyt konsolidacyjny zazwyczaj sięgają osoby które nie radzą sobie ze spłatą zaciągniętych zadłużeń. W takiej sytuacji często zadajemy sobie pytanie czy skoro banku udzieliły nam już raz kredytów np. mieszkaniowego, samochodowego czy też gotówkowego, przy ubieganiu się o ich konsolidację bank ponownie będzie badał naszą zdolność kredytową. Choć wydawać by się mogło że jest to nieco irracjonalne ponieważ skoro nie dajemy sobie rady ze spłatą dotychczasowych kredytów i przychodzimy z tym do banku oznacza to, że nasza sytuacja finansowa nieco się pogorszyła. Bank mimo to będzie sprawdzał również w przypadku konsolidacji naszą zdolność kredytową, ponieważ połączenie kredytów wymaga odrębnej procedury i weryfikacji. Bank zwróci się również do nas z prośbą o przedstawienie szeregu dokumentów związanych z poprzednimi kredytami czyli tymi które chcemy skonsolidować, a także o dokumenty potwierdzające naszą tożsamość. Bardzo duże znaczenie w tym przypadku ma również historia kredytowa dłużnika, sprawdź swoje możliwości na www.naszakasa.eu.

Na co powinniśmy zwrócić uwagę
Kiedy podjęliśmy już ostateczną decyzję dotycząca konsolidacji pozostaje nam już tylko wybrać najkorzystniejszy dla siebie kredyt. W tym celu powinniśmy skorzystać z takich narzędzi jak porównywarka kredytów, bądź też złożyć zapytanie do kilku banków. Następnie powinniśmy zweryfikować otrzymane propozycje wybrać najlepszą dla siebie opcje. Wcześniej warto zwrócić uwagę na:

Wysokość raty po konsolidacji kredytów, powinna być ona niższa od sumy dotychczasowych rat, chyba że połączenie kredytów związane jest również ze zmniejszeniem ilości rat kredytu.

Całkowita kwota do spłaty – im niższa kwota tym lepiej jednak musimy mieć tu na uwadze wydłużenie okresu spłaty oraz prowizję za udzielenie kredytu konsolidacyjnego,

Nowy okres spłaty – im dłuższy okres spłaty tym rata miesięczna będzie niższa i wyższa kwota całkowita do spłaty

Prowizja za udzielenie kredytu konsolidacyjnego – niektóre banki obciąża nas również nową prowizją za udzielenie kredytu konsolidacyjnego,

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania – dzięki temu wskaźnikowi w bardzo łatwy sposób porównamy oferty kredytu, jednak nie uwzględnia ona niektórych opłat dodatkowych

Konsekwencje związane z opóźnieniem w spłacie raty – musimy sprawdzić czy w przypadku opóźnień bank nie podniesie nam oprocentowania lub nie wypowie umowy kredytowej.

Wymagane zabezpieczenia kredytowe – Lepsze warunki będą wymagały dodatkowego zabezpieczenia np. hipoteką i wiąże się to z wyceną nieruchomości oraz dokonaniem wpisu w księdze wieczystej.

Nie możesz dodać komentarza.