• Wpisów: 33
  • Średnio co: 77 dni
  • Ostatni wpis: 304 dni temu, 12:12
  • Licznik odwiedzin: 8 681 / 2642 dni
 
pustyportfel
 
Kredyty gotówkowe mają naprawdę przeróżne zastosowania. Niewątpliwie pole manewru, które ma kredytobiorca w takim przypadku, jest ogromne. Niejednokrotnie ogranicza nas wyłącznie nasza kreatywność. W związku z tym może pojawić się pytanie, czy jest możliwe zaciągnięcie kredytu gotówkowego na zakup nieruchomości. Bardzo prosta odpowiedź brzmi w tym przypadku: tak. Niemniej jednak tego typu decyzja powinna być poprzedzona naprawdę gruntowną analizą tematu i zapoznania się ze szczegółami oraz specyfiką kredytu gotówkowego - wejdź na  www.17bankow.com/(…)kredyt-gotowkowy-z-najnizsza-kr….

Niewątpliwie warto pamiętać o tym, że idea kredytu gotówkowego nie polega na finansowaniu zakupu nieruchomości – do tego bowiem przeznaczone są kredyty hipoteczne. Niemniej jednak kredyty gotówkowego oferują nam naprawdę szerokie pole manewru, jeśli chodzi o spożytkowanie środków, dlatego technicznie jest możliwe zaciągnięcie takiego zobowiązania na nabycie domu lub mieszkania. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że konieczne są naprawdę gruntowne rozważania pod tym kątem – chodzi bowiem o wysokie kwoty, a co za tym idzie – koszty takiego długu również nie są wcale małe. Poza tym w przypadku kredytów hipotecznych istnieje wiele zagadnień dodatkowych takich jak zabezpieczenie spłaty na nieruchomości, czy też wkład własny. W kredycie gotówkowym tego nie ma, a zatem pewne mechanizmy, które mają z założenia chronić bank, nie funkcjonują – to niewątpliwie może się znacząco przełożyć na koszty. Poza tym należy wziąć pod uwagę, że kredyty gotówkowe często nie są udzielane na wysokie kwoty, które wchodzą w grę przy zakupie domu lub mieszkania. W praktyce więc całkowite sfinansowanie nabycia nieruchomości w ten sposób może być utrudnione. Wszystko zależy więc od okoliczności konkretnego przypadku.

Co do zasady, kredyty gotówkowe wykorzystuje się do finansowania przedsięwzięć nieco mniej kosztownych w porównaniu do zakupu nieruchomości. Nieraz w ten sposób kupuje się bowiem sprzęt, opłaca urlop, przeprowadza remont, czy też nabywa wyposażenie do swojego lokalu mieszkalnego. Pole manewru jest tutaj naprawdę bardzo szerokie, dlatego też ten rodzaj kredytu cieszy się dużą popularnością. Warto o tym pamiętać i poszukiwać rozwiązań dopasowanych do swoich indywidualnych potrzeb.

Nie możesz dodać komentarza.